top of page

מה אתה מתנפח? המדריך למתקנים מתנפחים לילדים

עודכן: 21 בפבר׳
מתקנים מתנפחים הם מהשעשועים המוצלחים ביותר שיש היום בעולם הילדים. הם גורמים להם להוציא אנרגיה, להפעיל את הדמיון ובעיקר להיות שמחים. זה כל מה שצריך

כנראה שאין היום מתקן שעשועים שילדים אוהבים יותר מאשר המתקנים המתנפחים. אפשר לראות אותם בכל קניון, בכל ג'ימבורי, ולפעמים גם סתם ברחבה שבחוץ. הם נמצאים בפארקים מוסדרים, והם אפילו מגיעים לימי הולדת כאטרקציות לאירועים. אם בעבר כדי להרים יום הולדת מוצלח היה צריך ליצן או קוסם, היום אפשר להסתפק במתנפחים.

מלבד העובדה שהם מהווים גירוי ויזואלי שכמעט אין לו תחליף, המתנפחים גורמים לילדים לצאת מתוך המצב הבטטי והפאסיבי, לשחרר אנרגיות, להשתולל, לשחק ביחד ולא לבד, להפעיל את היצירתיות, ולעשות סוג של פעילות גופנית. אבל בעיקר, המתנפחים גורמים להם להיות שמחים. ילדים הרי לא משקרים, רואים מתי הם שמחים.

נכון שמדובר בסך הכל בפעולה פשוטה, לא צריך יום לימודים ארוך כדי להזמין ליום ההולדת מפעילי מתנפחים; אבל בכל זאת, כדאי לדעת כמה דברים מראש, ולו למען הבטיחות.

בטיחות זה לא משחק ילדים

מתנפחים אמנם נראים תמימים, אבל לא צריך להפעיל מדי את הדימיון כדי להבין שהם עלולים להיות גם חרב פיפיות. אם הם לא תקינים, הם מהווים סכנה. לכן חובה לברר אם לחברה המפעילה יש רישיון והאם המתנפחים שלה מאושרים ובטוחים. כמו כן, חשוב לבדוק אם יש לה ביטוח מתאים. רק אם היא עונה על כל הקריטריונים האלה, אפשר לתת לילדים לקפוץ על המתנפחים שלה. אם לא, כמובן שצריך לפנות לחברה אחרת, ורצוי אפילו לדווח על החברה הלא בטיחותית.

בחירת החברה המתאימה

חשוב לדעת שיש כל מיני צוותים וחברות בתחום. מציאת החברה המתאימה לא שונה מהחיפוש בתחומים אחרים. עושים תחקיר אינטרנט, בודקים אצל בני משפחה וחברים. כמובן שאם ראיתם בעצמכם חברה מתפעלת בזמן אמת והתלהבתם - זה בונוס. סביר להניח שגם תוכלו לשאול הורים אחרים. חשוב גם לבדוק את המקצועיות והאדיבות של הצוות, אחרי הכל מדובר בעבודה עם ילדים ולא כל אחד בנוי לה.

רשימה ממוקדת של חברות ועסקים המתמחים במתקנים מתנפחים לילדים תוכלו למצוא כאן - באמצעות שימוש במערכת סינונים מתוחכמת. בהצלחה.

השור הזועם

הדבר הבא שצריך לקחת בחשבון הוא גיל המשתתפים באירוע. יש לנו נטייה לשייך מתקנים מתנפחים לילדים קטנים ופעוטות, אבל כיום יש גם מתקנים מתנפחים אפילו לגילאי בר מצווה. בדרך כלל הם יהיו מתקנים המשלבים פעילויות מים, כשהפופולארי ביניהם הוא מתקן הנקרא 'השור הזועם'.

אם לא נתקלתם בו עד עתה, מדובר במתקן המדמה כמעט במדויק פעילות רודיאו. מתיישבים על שור מכני שמתחיל להשתולל, וצריך להפעיל כוח ושיווי משקל כדי לשלוט בו ולהישאר כמה שיותר זמן דבוקים לו לגב.

פעילות במים

בנוסף, אם האירוע החגיגי מתקיים בבריכה, יש מגוון רחב של מתקנים מתנפחים המיועדים לבריכות, כמו אתגרי מים שמשלבים פעילויות כמו גלישה, שימוש בכוח במים, טיפוס, גשרים צפים, מגלשות קטנות וגדולות ועוד.

עוד סוגי מתנפחים

אפשר להצביע על עוד כמה סוגי מתקנים מתנפחים פופולארים. ראשית, המגלשות, שיכולות לבוא מעוצבות בציורים והדפסים של חיות או דמויות מעולם התרבות של הילדים. לאחר מכן ניתן לעשות שימוש במתקני הטיפוס, המשלבים סולמות וחבלים. ויש את מה שנקרא 'אתגרונים', מתקנים שמהווים מסלולים לכל דבר ומשלבים גלישה וטיפוס. כמו כן, אפשר לשכור את הראנרים, הדורשים מהילד פשוט לרוץ.

בנוסף לכל היתרונות שלהם, מתנפחים גם מפעילים את הדימיון. הם מעודדים את הילדים לא רק לנהל קרבות ולהפעיל את מסת הגוף, אלא להמציא משחקי דמיון והרפתקאות, ולא לקבל אותם כמוכנים ומובנים מאליהם באמצעות הטלוויזיה.

העולם משתנה, ואיתו גם הילדים. הם יותר תובעניים וזקוקים לגירויים יותר מתוחכמים. אירוע כמו יום הולדת הוא סיבה מצוינת לגרום להם לעזוב לרגע את המסכים בבית ולהפעיל את הגוף. זה לא מספיק, אבל זו התחלה טובה.

עוד בנושא ממערכת פרוזאפ

לא משנה באיזה ג'ימבורי או משחקייה אתם נמצאים, המתחם התוסס ביותר יהיה המתנפחים שמשמש כמלכודת לתיירים זבי חוטם, וישאיר את בריכת הכדורים המסורתית ריקה מהתרחשות. אבל בינינו, מה זה משנה איפה בדיוק הם נמצאים? העיקר שהם נותנים לכם קצת שקט. אז יאללה קחו את החבר'ה מהקייטנות ישר למתנפחים. ושכולם יקפצו לכם.

כתבה על מתקנים מתנפחים מתוך דפי זהב.

קישור לכתבה המקורית :http://www.d.co.il/Article3779/

#מתנפחיםלימיהולדת #מתנפח #מתקניםמתנפחים #מתנפחים #גימבורי #ילדים

138 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page